Kõik on uus septembrikuus. Alustame maalimise ja kalligraafiaga.

KALLIGRAAFIA tunnid on esmaspäeviti kell 16:00-18:00 (2 vaba kohta)

Mida me kalligraafiatundides teeme? Alustame käe-ja silma koostöö harjutustega ning materjalide ja töövahendite tundmaõppimisega. Iga õpilane saab kaks vihikut – valge akvarellipaberiga maalikooli visandivihiku ja juba joonitud kalligraafia harjutusvihiku. Esimeses tunnis harjutame joonsesüsteeme ja joone suuna ning kaldenurga muutusi ja õpime selgeks ‘Mooka’ joonsesüsteemi ning loome kalligraafilise ‘Mooka mandala’. Sealt edasi tulevad erinevad peen- ja laisule kirjad, Lombardia versaalid ja muu kalligraafiline toredus, teeme erinevaid kalligraafilisi eksperimente, harjutame klassikalisi kirjasüsteeme ja tähestikke, kevade poole lisan meie töökavasse ka hiina kalligraafia ning pintselkirja ja tušimaali.

ESASIJÕUDNUTE I rühm maalib reedeti kell 16:00-18:00 (komplekteeritud) saab olema tõeline akvarellmaali pidu ja pillerkaar, maalime käe lahti akvarelli spreitehnika maastikel ja jätkame sealt pikemate akvarellitehniliste projektidega. Sellel aastal tegeleme rohkem kompositsiooni-ning tehnikatega, võtame ette kuldlõikelise kompa ja eriefektid ning abstraktse akvarellmaali.

EDASIJÕUDNUTE II rühm (komplekteeritud) alustab, kui pealik Lappimaa matkalt tagasi on ning leiab omale sobiva aja maalimiseks.

Kõik maali- ja õpihuvilised võivad mulle huvi korral kirjutada, kas siia kommentaaridesse, kontaktide alt või FB kaudu messengeris ja me leiame aja maalimiseks ja kokkusaamiseks.

Seniks kõigile toredatele õpilastele ja õpetajatele rõõmsat ning loovat uut aastat!

Eraeluliselt ujun natuke kurbuse jões lähedase inimese kaotusevalus, kuid maalimine alati aitab.