Ostukorv

Ostukorvis tooteid ei ole

Täna maalikoolis 20

Maalikoolis katsetame ikka uusi töövõtteid. Viimane tore leid on maalimine nö vaba pintslijoonega, kasutades pika ja peene karvaga nn ‘rigger’ pintslit. Selline pintsel võimaldab luua kõikvõimalikke peenikeste joontega tekstuure. Ta on painduv ning elastne. Meie kasutada olid riggerid pintslikomplektidest, mis ma maalikooli jaoks kord tellisin. Niisiis hea ja elastne rigger ning vaid 5 värvitooni ning tulemus on õhuline ja kerge.

Kasutusel järgmised värvitoonid:

  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 690 rose madder lake
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 659 opera rose
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 314 french ultramarine blue
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 813 olive green
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 599 quinacridone gold

Maalimiseks Hahnemühle akvarellipaber HARMONY 300 g/m² 50 x 65 cm CP – Helevalge. Esimesena jalutab tavaline ümarpintsel üle akvarellipaberi ning loob puhta veega alustekstuuri st vaba kujuga veelaigud. Seejärel liigub riggerpintsel opera rose’ga ning loob kerged tekstuurid sinna, kuhu soovime maalida õisi. Täiendavalt õite piirkonda uuesti riggeriga quinacridone gold. Ooperi roosa ja kuldkollane segunevad tekitades õitele õhulisi lisatoone, mõlemad toonid on läbipaistvad ja kerged. Puhtad valged kohad on olulised ning need tuleks suures osas alles jätta. Seejärel tulevad mängu rohelised, mis sedakorda segatud prantsuse ultramariini ja quinacridone kollasega, nendega maalime õitest väljapoole, kohe ei ole vaja õitele täpseid kontuure luua, lehtede vormid kujunevad uute kihtidega ja samm sammult. Kui rohelus hakkab ilmet võtma, saab seal luua sulatamisi ümarpintsli ning veega või siis mõne heledama lisatooniga, riggeriga maalitud tekstuur kumab laseeritud toonidest läbi. Seejärel loome õitele südamikud ning ka mõned kroonlehed võivad saada täpsemaid vorme.

Kogu seda toredust saab õppida ka  Rae Andrewsi Youtube kanalil kunstniku maalilise ja kaasahaarava lihtsa maalivideo järgi:

Lisaks maalikooli tundidele pusin ma oma neljanda tööraamatu kallal. Tööraamatu pealkirjaks saab JOONEST JA JOONE LIIKUMISEST ning see on seekord mõeldud laiemale publikule st kõigile asjast huvitatutele. Tööraamat tutvustab joonte maailma ning erinevaid joonsesüsteeme, õpetab märkama joontevahelisi seoseid, rütme, mustreid ning jagab ideid praktilisteks jooneharjutusteks, kasutades vabakäejoone mitmesuunalist liikumist. Raamat on juba keeletoimetaja juurest läbi käinud ning ootab veel viimast kujunduslikku lihvi ja esikaant ning siis ongi trükki minek.

Maalikooli galerii:

Lisan veel ühe video, kuidas riggeriga akvarellida. edu ja inspiratsiooni kõigile maalimistes!