Aprilli väljakutse – maalime priimulaid!

Talv on veninud uskumatult pikaks, siis kui päike natukenegi lubab, tuleb järgmisel hommikul lund ja lörtsi. Ent kevade igatsus elab meis kõigis ning muutub iga päevaga üha kärsitumaks. Ikka on maapind aias veel liiga märg ja vetruv riisumiseks. Miks lumikellukesed sellel aastal nii väikesed on? Kes need tuhatkond männiokast, mis tuultega tulnud, kokku suudab riisuda? Jne jne.

Kuid kollased priimulad on just need, mis toovad päikese päeva ja ka maalimisse. Otsisin netist ja tegin tillukese õppegalerii, kus on pildid-fotod, kuid autorite nimesid ei oska juurde panna. Õppe-eesmärgil tohib selliseid materjale kasutada.

Siin on kolm akvarelli tundmatutelt autoritelt, igaüks neist veidi erinavas võtmes maalitud, üks nn botaaniline vaade taimele tervikuna ja siia oleksin küll soovinud autori nime juurde lisada, kuid mida ei leidnud, seda ei leidnud. Käekirjalt on see väga sarnane botaanilistele maalijatele Lizzie Harperile või siis Dianne Sutherlandile, kes mõlemad on oma ala virtuoosid ja nende töid tasub netist otsida ja vaadata. Fotod on samuti netist leitud. Eile ostsin kohalikust lillepoest omale ühe rõõmsa päikeselise kollase priimula pühadeks lauale. Aias ei ole mu priimulad veel õide puhkenud.

Kollaseid priimulaid maaliti vanasti ja maalitakse ka nüüd kevadpühade postkaartidele. Tegin oma esimesed maalikatsed visandivihikusse.

Head värvitoonid priimula maalimiseks on:

• Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 501 lemon yellow
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 574 primary yellow
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 537 cadmium yellow orange
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 322 royal blue
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 309 cobalt deep
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 813 olive green
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 899 forest green
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 211 burnt sienna

Kuna priimula lehed on sellised krobelised ja kobrutavad, siis aitab ka siin kiletekstuur luua mõnusat krobelist pinda. Maalimist alustades teen akvarellipaberi pinna märjaks ning tilgutan märjale maalipinnale lilleõite asukohta kollaseid toone, seejärel taustale tausta toone ning lasen maalipinnal kuivada. Märjal maalipinnal tekkinud mõnusad udused sulamised sobivad alusmaaliks hästi. Seejärel vormin õisi ja lehti eelnevalt kuivanud maalipinnal kasutades negatiivis maalimise töövõtet ja soovi korral sulatan taustaga kokku. Kiletekstuuriga krobelised lehed on maalitud üks haaval ning koheselt asetatud neile väike kiletükk tekstuuri loomiseks. Kui maalitud leht on jõudnud kuivada, siis saab selle kõrvale või alla luua uue lehe sama tehnikaga. Head katsetamist kõigile!

Maalima! Maalima! Maalima!

Maali üks väike akvarell priimulatest ning jaga seda meie kõigiga saates oma tööst foto maalikooli e-posti: anneli.laasi@maalikool.ee hiljemalt 26. aprilliks. Teie tööd on väga oodatud. Töödest panen kokku galerii, soovi korral lisan juurde autori nimed. Jään põnevusega ootele.