Maalikooli hooaja eelviimane kuu kulgeb omasoodu. Imekombel kulgeb post Ukraina ja Eesti vahel samuti. Saime maalistuudiole uued akvarellid Ukraina tootjalt Rosa. Tänud siinkohal Nataliiale Odessast. Need värvid on tõepoolest täielik ime. Väga head, intensiivsed ja hästi lahustuvad pigmendid. Uued satureerivad värvitoonid. Loomulikult tegin väikese värviskaala ja proovisin uued toonid kohe järgi. Seekord tellisin 36 värvitooni ning nende hulgas on ka kuld ning hõbe. Kulla ja hõbeda kasutamise suhtes akvarellis olen pigem skeptik ja üsna ettevatlik, kuid Rosa kiituseks võin öelda, et kuld ja hõbe lahustuvad kergelt ja sujuvalt ning voolavad vägagi hästi.

Meie 36 uut värvitooni:

Proovisime värvid järgi ja maalisime ühe abstraktse kompa kasutades taas erinevaid tekstuure ja pinnarütme. Tööd on veel pooleli ning neid lisandub veelgi. Paberiks seekord Akvarellipaber BOCKINGFORD CP 190 g/m² 76 x 56 cm – Valge. Bockingford CP akvarellipaber on äärmiselt kuulekas tekstuuride loomisel. Kuigi paber on suht õhuke, vaid 190 g/m², jääb paber kuivades täiseti sile ning võimaldab mitmeid ja mitmeid kihte üksteise peale maalida.