Täna maalikoolis 52 – uue hooaja väikesed edusammud II

Samuti oleme maalikooli õpilastega veidi uidanud salaaedades ja pooltoonides.

Päris palju ettevalmistusi nõudev töö, rohkelt inspiratsioonifotosid ja kompositsiooni planeerimist. Palju toonide segamist ning erinevate maalikihtide loomist. Paber Saunders Waterford HP 300 g/m2. Akvarellid Sennelier prantsuse- ning Rosa ukraina värvitootjatelt.

Teise ülesandena võtsime ette päris keeruka portree, ja seda omamoodi uues koloriidis – kasutades vaid seitset värvitooni:

• Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 537 cadmium yellow orange
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 619 bright red
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 695 aliz crimson lake
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 813 olive green
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 843 turquoise green
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 856 cobalt green
  • Akvarellvärv Sennelier l’Aquarelle 10ml 703 payne’s grey

Alustasime maalimist türkiistoonidega, püüdes suuremate plokkide ning detailidena leida kõik varjus oleva, seejärel maalisime sooja kollasega valguses oleva ja siis kiht kihilt oliivrohelised, soojad ja külmad punased, payne’s halli jne. Esimene katse sai suht koba, ilmselgelt tuleb teha veel üks töö. Sest kui otsid vormi, siis unustad tehnika, kui maalid värve, unustad vormi. Tuleb veel kord proovida, muidu on kasutegur väike.