Täna maalikoolis 53 – tekstuurimängud

Jah. Aastanumber on vahetunud ja palju muudki vahepeal maalitud ja tehtud. Taas kohtume iganädalaselt mu väikses kodustuudios ja katsetame uusi nippe.

Ikka endiselt kihid, kihid, kihid!

Laseerimise õrnadest kihtidest kuni kontrast-toonidega keeruliste tekstuurideni. Jagan galeriisid ja siis kirjutan ka värvitoonidest ning tehnikatest.

See on soojas koloriidis erinevate laseeringukihtidega ja kindla koloriidivalikuga õppetöö. Toonid on maalikoolivihiku lehekülgedel näha ja fotod kajastavad protsessi üpris kenasti ning seega ma ei hakka seda tööd täpsemalt kirjeldama. Maalisime selle uue aasta alguses nii öelda eelsoojenduseks, et saaks käe lahti maalida ja pintslitunnetuse randmesse.

Teine ülesanne on ‘puit ja rooste’. Kirjutan sellest varsti põhjalikumalt. Algatuseks tegima maalikooli vihikusse nii öelda veidi eeltööd ja kaardistasime koloriiti ning kihtide tehnilisi töövõtteid, kihtide järjekorda, erinevaid töövahendeid. Osa on veel katsetamata. Uuel nädalal alustame suuremaformaadilise tööga ja siis jagan pilte ning kirjutan lahti.

Püsige värvimaailma lainepikkusel!